Dokładamy wszelkich starań, aby nasze aukcje miały charakter uczciwy i przejrzysty. Prosimy o przeczytanie następujących informacji przed dokonaniem zakupu i licytacją

Rejestracja i wpłata depozytu

Rejestracja do licytacji jest bezpłatna. Może pojawić się wymóg złożenia zwrotnej kaucji. Proszę pamiętać, że konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem w trakcie rejestracji w kompleksie aukcyjnym (np. prawa jazdy lub paszportu).

Wszystkie akcje odbywają się bez ceny minimalnej

Każda pozycja zostaje sprzedana osobie, która wylicytowała najwyższą cenę w dniu aukcji, bez minimalnych kwot i bez cen zastrzeżonych. Właściciele nie mogą licytować pozycji, które sprzedają. Oferty są nieodwołalne, a każda transakcja sprzedaży jest ostateczna. Osoba, która wylicytowała najwyższą stawkę staje się nowym właścicielem przedmiotu w momencie, gdy prowadzący aukcję ogłasza, że przedmiot został sprzedany.

Wszystko sprzedaje się "w stanie w jakim jest, w miejscu, w którym się znajduje"

Zachęcamy odwiedzenie kompleksu aukcyjnego w dniu aukcji i sprawdzenie przedmiotów, które chcieliby Państwo nabyć. Można również poprosić kogoś o udanie się na plac aukcyjny, w celu przeprowadzenia inspekcji maszyn w Państwa imieniu.

Opłaty transakcyjne dla nabywców

Uwaga: Z dniem 1 stycznia 2023 r. zmianie ulega nasza struktura opłat transakcyjnych. Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości:

Kanada

 • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej wynoszącej: (a) 15% dla wszystkich pozycji sprzedanych za 5000 CAD lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 CAD za pozycję, (b) 10% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 5000 CAD i nie więcej niż 12 000 CAD, z minimalną opłatą wynoszącą 750 CAD za pozycję, (c) 4,85% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 12 000 CAD i nie więcej niż 75 000 CAD, z minimalną opłatą wynoszącą 1200 CAD za pozycję, albo (d) 3638 CAD w przypadku wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 CAD. 
 • W przypadku ofert dotyczących aukcji rolniczych — składanych zarówno online, jak i osobiście — każda zakupiona pozycja podlega opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 CAD lub mniej, (b) 3,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000 CAD, ale nie więcej niż 40 000 CAD z minimalną opłatą wynoszącą 1200 CAD za pozycję lub (c) 1540 CAD od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 40 000 CAD.

USA i Meksyk

 • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej wynoszącej: (a) 15% dla wszystkich pozycji sprzedanych za 5000 USD lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 USD za pozycję, (b) 10% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 5000 USD i nie więcej niż 12 000 USD, z minimalną opłatą wynoszącą 750 USD za pozycję, (c) 4,85% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 12 000 USD i nie więcej niż 75 000 USD, z minimalną opłatą wynoszącą 1200 USD za pozycję, albo (d) 3638 USD w przypadku wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 USD. 

Europa i Bliski Wschód (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii)

 • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej wynoszącej: (a) 15% dla wszystkich pozycji sprzedanych za 5000 EURO lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 EURO za pozycję, (b) 10% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 5000 EURO i nie więcej niż 12 000 EURO, z minimalną opłatą wynoszącą 750 EURO za pozycję, (c) 4,85% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 12 000 EURO i nie więcej niż 75 000 EURO, z minimalną opłatą wynoszącą 1200 EURO za pozycję, albo (d) 3638 EURO w przypadku wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 EURO.

Wielka Brytania

 • (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 6500 funtów lub mniej, (b) dla przedmiotów sprzedanych za ponad 6500 funtów, 650 funtów plus 2,35% od takiej kwoty powyżej 6500 funtów.

Australia i Nowa Zelandia

 • 8% od ceny sprzedaży w walucie aukcji.

Japonia

 • (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 1 000 000 JPY lub mniej z minimalną opłatą wynoszącą 10 000 JPY za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 1 000 000 JPY, ale nie więcej niż 3 400 000 JPY z minimalną opłatą wynoszącą 100 000 JPY za pozycję, lub (c) 164 900 JPY od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 3 400 000 JPY.

Opłata transakcyjna dotyczy licytacji osobistych, licytacji online i ofert złożonych za pośrednictwem pełnomocnika.

Opłaty za dokumentację dla kupujących

Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk

 • Opłata za dokumentację w wysokości 115 USD zostanie naliczona w przypadku każdego zakupionego urządzenia z tytułem własności, jeśli znajduje się ono w Stanach Zjednoczonych (z wyłączeniem Kalifornii), Kanadzie lub Meksyku.
 • W Kalifornii obowiązuje opłata w wysokości 70 USD.

Niemcy i Holandia

 • W przypadku kupujących zza granicy zostanie naliczona opłata za dokumentację w wysokości 40 EUR za każde zakupione urządzenie z tytułem własności, jeśli znajduje się ono w Niemczech lub Holandii.
 • Dodatkowa opłata w wysokości 15 EUR zostanie pobrana za urządzenia z holenderską rejestracją (aukcje w Moerdijk) i niemiecką rejestracją (aukcje w Meppen).

Francja

 • Opłata za dokumentację w wysokości 40 EUR zostanie naliczona w przypadku każdego zakupionego urządzenia z tytułem własności.

Włochy

 • Opłata za dokumentację w wysokości 132 EUR będzie pobierana od zagranicznych nabywców za każdy zakupiony pojazd transportowy zarejestrowany we Włoszech (ciężarówka, przyczepa, samochód osobowy, SUV itp.); Opłata za dokumentację w wysokości 185 EUR będzie pobierana od zagranicznych nabywców za każdą zakupioną maszynę rolniczą, budowlaną i brukarską zarejestrowaną we Włoszech.

Hiszpania

 • Nie obowiązują opłaty za dokumentację.

Dubaj

 • Opłata za dokumentację w wysokości 100 USD zostanie naliczona za każde przeniesienie tytułu własności obsługiwane przez Ritchie Bros.

Zapłata i odbiór zakupionego sprzętu

Wszystkie oferty są podawane bez podatku VAT - jeśli dotyczy - i bez stosownych opłat transakcyjnych.

Zakupione przedmioty muszą zostać w pełni opłacone w ciagu siedmiu (7) dni od zakończenia aukcji.
Płatności gotówką nie są akceptowane. Upewnij się, że faktura jest opłacana przez tego samego posiadacza konta, z którego dokonano zakupu na aukcji.
Kupujący nie mogą odebrać zakupionych przedmiotów z kompleksu aukcyjnego do czasu uregulowania faktury w pełnej wysokości.
Jeśli firma Ritchie Bros. nie jest w stanie dostarczyć nieobciążonego tytułu własności zakupionego przedmiotu, kupujący jest uprawniony do uzyskania pełnego zwrotu ceny zakupu.

Przeczytaj warunki licytacji

Niniejsza informacja jest przekazana wyłącznie jako streszczenie. Uczestnicząc w aukcji, konieczne jest zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu przed licytacją (znajdują się one w katalogu aukcyjnym, który otrzymuje się wchodząc do kompleksu aukcyjnego). Prosimy o uważne zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu.

Dogodne opcje licytowania

Osobiście na miejscu aukcji

Na naszych aukcjach prowadzonych na żywo każdy może się zarejestrować i licytować osobiście.

Licytacji online w czasie rzeczywistym

Licytuj online na aukcji Ritchie Bros. na całym świecie.

Oferta złożona za pośrednictwem pełnomocnika

W przypadku, gdy chcą Państwo licytować dwie pozycje sprzedawane w tym samym czasie ofertę należy złożyć za pośrednictwem pełnomocnika.

Na aukcji czasowej

Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej, broszury aukcyjnej, dziennego katalogu pozycji, aby stwierdzić, czy pozycje są sprzedawane w ramach Aukcji Czasowej.

Korzystanie z naszej aplikacji mobilnej

Licytuj w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca podczas dowolnej licytacji. Nasza aplikacja jest dostępna w 5 językach – angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim.