Dokładamy wszelkich starań, aby nasze aukcje miały charakter uczciwy i przejrzysty. Prosimy o przeczytanie następujących informacji przed dokonaniem zakupu i licytacją

Rejestracja i kaucje

Rejestracja do licytacji jest bezpłatna. Może pojawić się wymóg złożenia zwrotnej kaucji. Proszę pamiętać, że konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem w trakcie rejestracji w kompleksie aukcyjnym (np. prawa jazdy lub paszportu).

Wszystkie akcje odbywają się bez ceny minimalnej.

Każda pozycja zostaje sprzedana osobie, która wylicytowała najwyższą cenę w dniu aukcji, bez minimalnych kwot i bez cen zastrzeżonych. Właściciele nie mogą licytować pozycji, które sprzedają. Oferty są nieodwołalne, a każda transakcja sprzedaży jest ostateczna. Osoba, która wylicytowała najwyższą stawkę staje się nowym właścicielem przedmiotu w momencie, gdy prowadzący aukcję ogłasza, że przedmiot został sprzedany.

Wszystko sprzedaje się "w stanie w jakim jest, w miejscu, w którym się znajduje".

Zachęcamy odwiedzenie kompleksu aukcyjnego w dniu aukcji i sprawdzenie przedmiotów, które chcieliby Państwo nabyć. Można również poprosić kogoś o udanie się na plac aukcyjny, w celu przeprowadzenia inspekcji maszyn w Państwa imieniu.

Opłaty administracyjne dla kupujących

Istnieje wymóg uiszczenia opłaty administracyjnej (jedna opłata za pozycję) od osób, które wygrały licytację:

  • 2.5% od pozycji sprzedawanych za kwotę wyższą od 2 500, maksymalnie do 950 za pozycję (w walucie aukcji lub w przypadku Japonii, maksymalnie do kwoty 95 000 JPY od pozycji sprzedawanych za kwotę wyższą od 250 000 JPY).
  • 10% opłaty administacyjnej od pozycji sprzedawanych za kwotę nieprzekraczającą 2500 (w walucie aukcji lub 250 000 JPY w przypadku Japonii).
  • Opłata administracyjna ma zastosowanie względem zakupów dokonywanych w miejscu aukcji, w trybie online i za pośrednictwem pełnomocnika. Nie ma dodatkowych opłat za zakupy dokonywane w trybie online lub za pośrednictwem pełnomocnika.
  • Ta opłata administracyjna będzie uchylana w przypadku zakupów dokonywanych osobiście lub na aukcjach prowadzonych w gospodarstwach rolnych.
  • Proszę zwrócić uwagę na następującą zmianę: Na dzień 10 maja 2016 r. nakładana przez nas opłata prowizyjna, za zakupy dokonane tylko i wyłącznie na naszych aukcjach w Wielkiej Brytanii ulegnie zmianie. Maksymalna opłata w wysokości 950 GBP za maszynę kupioną powyżej 2 500 GBP została zniesiona.

Zapłata i odbiór zakupionych przedmiotów

Zakupione przedmioty muszą zostać w pełni opłacone w ciagu siedmiu (7) dni od zakończenia aukcji.
Kupujący nie mogą odebrać zakupionych przedmiotów z kompleksu aukcyjnego do czasu uregulowania faktury w pełnej wysokości.
Jeśli firma Ritchie Bros. nie jest w stanie dostarczyć nieobciążonego tytułu własności zakupionego przedmiotu, kupujący jest uprawniony do uzyskania pełnego zwrotu ceny zakupu.

Proszę przeczytać warunki licytacji.

Niniejsza informacja jest przekazana wyłącznie jako streszczenie. Uczestnicząc w aukcji, konieczne jest zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu przed licytacją (znajdują się one w katalogu aukcyjnym, który otrzymuje się wchodząc do kompleksu aukcyjnego). Prosimy o uważne zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu.

Dogodne opcje licytowania

Osobiście na miejscu aukcji

Na naszych aukcjach prowadzonych na żywo każdy może się zarejestrować i licytować osobiście.

Licytacji online w czasie rzeczywistym

Licytuj online na aukcji Ritchie Bros. na całym świecie.

Oferta złożona za pośrednictwem pełnomocnika

W przypadku, gdy chcą Państwo licytować dwie pozycje sprzedawane w tym samym czasie ofertę należy złożyć za pośrednictwem pełnomocnika.

Na aukcji czasowej

Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej, broszury aukcyjnej, dziennego katalogu pozycji, aby stwierdzić, czy pozycje są sprzedawane w ramach Aukcji Czasowej.