Dokładamy wszelkich starań, aby nasze aukcje miały charakter uczciwy i przejrzysty. Prosimy o przeczytanie następujących informacji przed dokonaniem zakupu i licytacją

Rejestracja i wpłata depozytu

Rejestracja do licytacji jest bezpłatna. Może pojawić się wymóg złożenia zwrotnej kaucji. Proszę pamiętać, że konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem w trakcie rejestracji w kompleksie aukcyjnym (np. prawa jazdy lub paszportu).

Wszystkie akcje odbywają się bez ceny minimalnej

Każda pozycja zostaje sprzedana osobie, która wylicytowała najwyższą cenę w dniu aukcji, bez minimalnych kwot i bez cen zastrzeżonych. Właściciele nie mogą licytować pozycji, które sprzedają. Oferty są nieodwołalne, a każda transakcja sprzedaży jest ostateczna. Osoba, która wylicytowała najwyższą stawkę staje się nowym właścicielem przedmiotu w momencie, gdy prowadzący aukcję ogłasza, że przedmiot został sprzedany.

Wszystko sprzedaje się "w stanie w jakim jest, w miejscu, w którym się znajduje"

Zachęcamy odwiedzenie kompleksu aukcyjnego w dniu aukcji i sprawdzenie przedmiotów, które chcieliby Państwo nabyć. Można również poprosić kogoś o udanie się na plac aukcyjny, w celu przeprowadzenia inspekcji maszyn w Państwa imieniu.

Opłaty transakcyjne dla nabywców

Uwaga: Z dniem 1 stycznia 2023 r. zmianie ulega nasza struktura opłat transakcyjnych. Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości:

Kanada

  • Każda zakupiona pozycja (poza wskazanymi wyjątkami) będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% na wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 CAD lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 CAD za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000 CAD, ale nie więcej niż 75 000 CAD z minimalną opłatą wynoszącą 1200 CAD za pozycję lub (c) 3638 CAD od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 CAD.
  • W przypadku ofert dotyczących aukcji rolniczych — składanych zarówno online, jak i osobiście — każda zakupiona pozycja podlega opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 CAD lub mniej, (b) 3,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000 CAD, ale nie więcej niż 40 000 CAD z minimalną opłatą wynoszącą 1200 CAD za pozycję lub (c) 1540 CAD od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 40 000 CAD.

USA i Meksyk

  • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% na wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 USD lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 USD za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000 USD, ale nie więcej niż 75 000 USD z minimalną opłatą wynoszącą 1200 USD za pozycję lub (c) 3638 USD od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 USD.

Europa i Bliski Wschód (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii)

  • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 lub mniej z minimalną opłatą wynoszącą 100 za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000, ale nie więcej niż 75 000 z minimalną opłatą wynoszącą 1200 za pozycję lub (c) 3638 od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 (w walucie aukcji).

Wielka Brytania

  • (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 6500 funtów lub mniej, (b) dla przedmiotów sprzedanych za ponad 6500 funtów, 650 funtów plus 2,35% od takiej kwoty powyżej 6500 funtów.

Australia i Nowa Zelandia

  • 7,5% od ceny sprzedaży w walucie aukcji.

Japonia

  • (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 1 000 000 JPY lub mniej z minimalną opłatą wynoszącą 10 000 JPY za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 1 000 000 JPY, ale nie więcej niż 3 400 000 JPY z minimalną opłatą wynoszącą 100 000 JPY za pozycję, lub (c) 164 900 JPY od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 3 400 000 JPY.

Opłata transakcyjna dotyczy licytacji osobistych, licytacji online i ofert złożonych za pośrednictwem pełnomocnika.

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wszystkie stosowne pozycje podlegają opłacie za sporządzenie dokumentacji.

Wszystkie oferty są podawane bez podatku VAT - jeśli dotyczy - i bez stosownych opłat transakcyjnych.

Zapłata i odbiór zakupionego sprzętu

Zakupione przedmioty muszą zostać w pełni opłacone w ciagu siedmiu (7) dni od zakończenia aukcji.
Płatności gotówką nie są akceptowane. Upewnij się, że faktura jest opłacana przez tego samego posiadacza konta, z którego dokonano zakupu na aukcji.
Kupujący nie mogą odebrać zakupionych przedmiotów z kompleksu aukcyjnego do czasu uregulowania faktury w pełnej wysokości.
Jeśli firma Ritchie Bros. nie jest w stanie dostarczyć nieobciążonego tytułu własności zakupionego przedmiotu, kupujący jest uprawniony do uzyskania pełnego zwrotu ceny zakupu.

Przeczytaj warunki licytacji

Niniejsza informacja jest przekazana wyłącznie jako streszczenie. Uczestnicząc w aukcji, konieczne jest zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu przed licytacją (znajdują się one w katalogu aukcyjnym, który otrzymuje się wchodząc do kompleksu aukcyjnego). Prosimy o uważne zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu.

Dogodne opcje licytowania

Osobiście na miejscu aukcji

Na naszych aukcjach prowadzonych na żywo każdy może się zarejestrować i licytować osobiście.

Licytacji online w czasie rzeczywistym

Licytuj online na aukcji Ritchie Bros. na całym świecie.

Oferta złożona za pośrednictwem pełnomocnika

W przypadku, gdy chcą Państwo licytować dwie pozycje sprzedawane w tym samym czasie ofertę należy złożyć za pośrednictwem pełnomocnika.

Na aukcji czasowej

Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej, broszury aukcyjnej, dziennego katalogu pozycji, aby stwierdzić, czy pozycje są sprzedawane w ramach Aukcji Czasowej.

Korzystanie z naszej aplikacji mobilnej

Licytuj w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca podczas dowolnej licytacji. Nasza aplikacja jest dostępna w 5 językach – angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim.