Na aukcjach na żywo w Ritchie Bros. rejestracja i licytacja online jest prosta

Można licytować online w czasie rzeczywistym na aukcji Ritchie Bros. w dowolnym miejscu na całym świecie. Nasz serwis do licytacji online jest przyjazny dla środowiska PC i Mac oraz dostępny w następujących językach: Angielski, Hiszpański, Francuski, Niemiecki, Włoski i Chiński.

 1. Licytowanie online jest proste. Słychać głos osoby prowadzącej aukcję, widać zdjęcia i opisy każdej pozycji, która jest sprzedawana i zgłasza się oferty – wszystko w czasie rzeczywistym. Można nawet licytować na wielu aukcjach lub ringach aukcyjnych! Sprawdź cechy na naszym interfejsie do licytacji online.

 2. Utwórz bezpłatne konto

  Przed zarejestrowaniem się, najpierw  utwórz konto oraz  aktywuj licytowanie online. Czynność ta jest szybka i bezpłatna. Dowiedz się,  jak utworzyć konto

 3. Rejestracja na najbliższe aukcje

  Trzeba się zarejestrować online na każdą aukcję, na której ktoś chce licytować online.  Należy dopilnować, by rejestracja odbyła się kilka dni przed aukcją. Może pojawić się wymóg złożenia zwrotnej kaucji. Dowiedz się,  jak się zarejestrować

 4. Licytuj online w czasie rzeczywistym w dniu aukcji.

  W dniu aukcji należy wejść na stronę internetową i zalogować się na swoje konto. Aukcję,  na którą się Państwo zarejestrowaliście można wyszukać na Stronie głównej lub w zakładce Aukcje lub w Rejestracjach w części Moje konto, następnie należy kliknąć w Licytuj teraz!

 5. Konytnuuj licytowanie

  W celu zapoczątkowania licytacji każdej pozycji, osoba prowadząca aukcję podaje początkową „cenę wywoławczą". Jeśli nikt nie będzie chciał jej podbić, będzie obniżać cenę wywoławczą do momentu, gdy pojawi się pierwsza oferta („cena ofertowa"). Na Państwa ekranie pojawi się aktualna oferta oraz cena wywoławcza. Cena wywoławcza będzie wyświetlona na przycisku licytowania. Te wartości są aktualizowane w czasie rzeczywistym, zatem aukcję można śledzić równie uważnie, jakby się licytowało w miejscu aukcji.

 6. Zobacz aktualne artykuły

  Prowadzący aukcję poda nazwę i numer pozycji każdego artykułu przed rozpoczęciem licytacji. Zobaczycie Państwo numer pozycji, zdjęcie oraz inne informacje szczegółowe sprzedawanego artykułu w lewym górnym rogu interfejsu do licytowania.

  Jeśli wylicytujecie Państwo najwyższą stawkę, gdy grupa pozycji do wyboru jest sprzedana, osoba prowadząca aukcję przedstawi Państwu opcję zakupu przynajmniej jednej z pozostałych pozycji za taką samą cenę. Potem, wszelkie pozostałe pozycje będą oferowane kolejnym licytującym. Jeśli jakakolwiek pozycja pozostanie niesprzedana, wówczas licytacja zacznie się od początku.

 7. Aktywuj swój Klawisz licytowania

  W rubryce w miejscu wyboru artykułu po prawej stronie ekranu pojawi się kolejna sprzedawana pozycja. W przypadku, gdy chcecie Państwo licytować ten artykuł należy kliknąć rubrykę, aby aktywować swój klawisz licytowania.

  Podobne pozycje są czasem oferowane jako „grupa pozycji do wyboru". W takim przypadku, w obszarze wyboru pojawią się wykazy wielu pozycji. W przypadku, gdy jesteście Państwo zainteresowani licytowaniem przynajmniej jednego artykułu w grupie do wyboru należy kliknąć rubrykę obok pierwszego wybranego przez siebie artykułu. Prosimy wybrać tylko jedną pozycję, nawet jeśli chcecie Państwo kupić więcej niż jedną pozycję z grupy.

 8. PreBid RB wykonuje za Państwa pracę

  Jeśli muszą Państwo odejść od komputera, można zgłosić preBid na wybrane pozycje, które nie zostały jeszcze wystawione na sprzedaż, a Ritchie Brothers złoży ofertę w Państwa imieniu. PreBid umożliwia Państwu podanie maksymalnej ceny za pozycję zanim rozpocznie się licytacja, a system będzie składał oferty w Państwa imieniu do podanej kwoty maksymalnej. Aby Państwa oferta została utworzona należy wyszukać pozycję, która Państwa interesuje i kliknąć ikonkę plusa w kolumnie preBid, Otrzymają Państwo powiadomienie pocztą elektroniczną, czy oferta została przyjęta.

 9. Złóż swoje oferty

  Można licytować bezpośrednio po ,,odhaczeniu" miejsca wybranego artykułu, celem aktywowania swojego klawisza licytowania. Pojawi się komunikat „Oferta przyjęta – licytacja w toku". Państwa oferta zostanie natychmiast przekazana osobie prowadzącej licytację. Państwa oferta zostanie natychmiast przekazana osobie prowadzącej aukcję.

 10. Sprzedane na rzecz Państwa!

  Gdy nie będzie więcej ofert, osoba prowadząca aukcję ogłosi,  że pozycja została sprzedana hasłem „Sprzedane"! „SOLD" Jeśli wylicytujecie Państwo najwyższą stawkę, na Państwa ekranie pojawi się hasło „Sprzedane Tobie"! Gratulujemy. Zostaliście Państwo nowym właścicielem danej pozycji.
  Znajdź najbliższe aukcje i już teraz zarejestruj się do licytowania.

More bidding options

In person at the auction site

Anyone can register and bid in person at our live auctions.

Korzystanie z naszej aplikacji mobilnej

Licytuj w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca podczas dowolnej licytacji. Nasza aplikacja jest dostępna w 5 językach – angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim.

Pytania? Prosimy o kontakt z Obsługą Klienta

USA i Kanada 1.800.211.3983

Europa +31.765.242.600

Bliski Wschód +971.4.812.0600

Międzynarodowy +1.778.331.5939

Wymogi systemowe do licytacji online

Urządzenia – wymogi minimalne

 • Procesor o prędkości 1GHz
 • RAM 2GB (4GB dla systemu Vista)
 • Dysk twardy 40GB (200MB wolnego miejsca na dysku)
 • Rozdzielczość ekranu 1024 x 768
 • Karta dźwiękowa (wymagana w przypadku audio)
 • Połączenie internetowe (zalecane połączenie o dużej szybkości transmisji)

Rodzaje obsługiwanych przeglądarek

 • Użytkownicy programu Windows: aktualna wersja IE, Firefox, Chrome
 • Użytkownicy programu Windows XP: IE 8, lub aktualna wersja Firefox, Chrome
 • Użytkownicy Mac OSX i iOS: aktualna wersja Safari

Obsługiwane urządzenia

 • Komputer stacjonarny, laptopy i inne urządzenia mobilne, które korzystają z Adobe Flash
 • Można używać iPadów i iPhone'ów, ale nie są obsługiwane komunikaty dźwiękowe.