Na aukcjach na żywo w Ritchie Bros. rejestracja i licytacja online jest prosta

Można licytować online w czasie rzeczywistym na aukcji Ritchie Bros. w dowolnym miejscu na całym świecie. Nasz serwis do licytacji online jest przyjazny dla środowiska PC i Mac oraz dostępny w następujących językach: Angielski, Hiszpański, Francuski, Niemiecki, Włoski i Chiński.

 1. Utwórz darmowe konto

  Najpierw utwórz bezpłatne konto online i aktywuj możliwość licytacji przez Internet. Możesz utworzyć wiele profili w ramach jednego konta - na przykład, jeśli kupujesz sprzęt dla własnej firmy i do użytku osobistego, a chcesz rozliczać się osobno. Gdy twoje konto jest aktywne, możesz zarejestrować się na aukcje i licytować online. Sprawdź różne funkcje na naszym interfejsie do licytacji online.

 2. Zarejestruj się, aby licytować online

  W kalendarzu aukcyjnym kliknij przycisk „Zarejestruj się, aby licytować online" i dokończ rejestrację. Wybierz profil, którego chcesz używać (osobisty lub służbowy) i aukcje, na które chcesz się zarejestrować.

 3. Weryfikacja konta i składanie depozytu

  Zweryfikujemy Twoje konto, aby zapewnić transparentność licytacji i zapobiec oszustwom. Weryfikacja zajmuje tylko kilka minut i przygotowuje Cię do aukcji przez Internet. W zależności od twojej historii licytacji może być konieczne złożenie zwrotnego depozytu w wysokości 25% limitu licytacji. Depozyty kartą kredytową muszą zostać złożone co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem licytacji online. Depozyty przelewem należy składać na co najmniej dwa dni robocze przed rozpoczęciem aukcji.

 4. Już nigdy nie przegap licytacji - złóż PriorityBid, czyli Ofertę Maksymalną przed rozpoczęciem aukcji

  Na wiele maszyn i urządzeń zaczynamy przyjmować PriorityBid, czyli Ofertę Maksymalną już na 5 dni przed rozpoczęciem aukcji na żywo. Złóż online PriorityBid, czyli Ofertę Maksymalną jaką jesteś w stanie zapłacić za sprzęt, a nasz system zaoferuje najniższą kwotę wymaganą do wygrania podczas aukcji na żywo. Twoja oferta będzie utrzymywana w tajemnicy, a system podniesie ją tylko wtedy, gdy ktoś Cię przelicytuje. W przypadku remisu wygrywa pierwsza złożona oferta!

 5. Wejdź na licytację w dniu aukcji

  Wejdź w kalendarz aukcyjny w dniu aukcji, zaloguj się na swoje konto internetowe i kliknij przycisk „Licytuj teraz!". Duże aukcje są podzielone na tzw. „ringi". Wybierz odpowiedni ring aukcyjny i kliknij „Licytuj teraz!". Po wzięciu udziału w aukcji możesz wybrać inny ring lub aukcję. Zaakceptuj zasady i warunki aukcji, a następnie przygotuj się do licytacji online!

 6. Słuchaj licytatora

  Licytator przedstawia każdy sprzęt i wzywa do składania ofert. Włącz dźwięk, abyś mógł go usłyszeć! Jeśli nikt nie złoży oferty, licytator obniża cenę sprzedaży. Po złożeniu pierwszej oferty licytator podnosi cenę sprzedaży. Licytacja zostanie zakończona jeśli przestaną być składane kolejne oferty kupna.

 7. Śledź licytację

  Na ekranie komputera zobaczysz cenę wywoławczą oraz aktualnie najwyższą złożoną ofertę. Składając swoją ofertę, akceptujesz wskazaną cenę wywoławczą. Liczby te są aktualizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz śledzić aukcję tak dokładnie, jak ktoś licytujący osobiście na placu aukcyjnym.

 8. Sprawdź numer lotu lub grupę wyboru

  Sprzęty są sprzedawane w kolejności według numeru lotu. Podobne pozycje są czasami sprzedawane jako grupa wyboru (pierwsza pozycja w grupie będzie wyświetlana na głównym zdjęciu na ekranie komputera). Oferent, który zaoferuje najwyższą cenę w wybranej grupie sprzętu, wybierze jedną lub więcej pozycji po wylicytowanej cenie. Wszelkie pozostałe pozycje w grupie wyboru oferowane są oferentowi, który zajął drugie miejsce, po tej samej cenie, a następnie innym oferentom. Jeśli jakieś sprzęty pozostaną niesprzedane, licytator ponownie rozpocznie licytację pozostałych maszyn.

 9. Aktywuj przycisk licytacji

  Kolejna sprzedawana pozycja pojawi się obok pola wyboru po prawej stronie ekranu. Jeśli oferowana jest grupa wyboru, na liście pojawi się wiele sprzętów.

  Jeśli chcesz złożyć ofertę na sprzęt wyświetlany na liście, zaznacz pole wyboru, aby aktywować przycisk licytacji. Jeśli licytujesz grupę wyboru, zaznacz pole wyboru wybranej przez ciebie pozycji. Wybierz tylko jeden sprzęt, nawet jeśli chcesz kupić więcej, niż jedną pozycję w grupie.

 10. Kliknij „Licytuj tutaj - Bid here", aby złożyć ofertę

  Jeśli chcesz złożyć ofertę po aktualnej cenie sprzedaży, kliknij przycisk „Licytuj tutaj - Bid here". Pojawi się komunikat „Oferta zaakceptowana". Twoja oferta zostanie natychmiast przekazana licytatorowi, a przycisk licytacji zostanie dezaktywowany, abyś przypadkowo nie licytował przeciwko sobie. Jeśli ktoś Cię przelicytuje, pojawi się komunikat „Zostałeś przebity - licytuj ponownie".

 11. Sprzedane! Poszukaj wiadomości na ekranie

  Licytacja zostanie zakończona jeśli przestaną być składane kolejne oferty kupna. Wygrałeś licytację, jeśli licytator mówi „Sprzedane!", a komunikat „Sprzedane Tobie!" pojawi się na ekranie twojego komputera.

 12. Zapłać i odbierz kupione sprzęty

  Po zakończeniu aukcji otrzymasz fakturę e-mailem. Po opłaceniu faktury w całości będziesz mógł odebrać kupione maszyny i zacząć pracować!

Więcej opcji licytacji

Osobiście na placu aukcyjnym

Każdy może się zarejestrować i licytować osobiście na naszych aukcjach na żywo. 

Złożenie oferty za pośrednictwem pełnomocnika

Złóż ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, jeśli chcesz licytować dwie pozycje sprzedawane prawie jednocześnie, ale nie możwesz licytować osobiście. 

Na Aukcji Czasowej

Sprawdź naszą stronę internetową, broszurkę aukcyjną lub katalog maszyn z dnia aukcji, aby dowiedzieć się, które pozycje będą sprzedawane na Aukcji Czasowej.

Używając naszej aplikacji mobilnej

Licytuj w czasie rzeczywistym z urządzenia mobilnego z dowolnego miejsca na dowolnej aukcji na żywo. Nasza aplikacja działa w 5 językach, tj. angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański.

Pytania? Prosimy o kontakt z Obsługą Klienta

USA i Kanada 1.800.211.3983

Europa +31.765.242.600

Bliski Wschód +971.4.812.0600

Międzynarodowy +1.778.331.5939