Każdy może się zarejestrować i licytować osobiście na naszych aukcjach na żywo. Rejestracja rozpoczyna się na kilka dni przed aukcją. Jeśli chcesz licytować online, musisz zarejestrować się osobno na naszej stronie internetowej. Jeśli podczas aukcji masz jakieś pytania, zapytaj jednego z naszych przedstawicieli ubranych na pomarańczowo. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc!

 1. Zarejestruj się, aby licytować w kompleksie aukcyjnym

  Trzeba będzie okazać dowód tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy): może wystąpić konieczność złożenia zwrotnej kaucji.

  Otrzymają Państwo katalog aukcyjny ze swoim numerem ewidencyjnym licytującego na okładce. W przypadku, gdy dana aukcja obejmuje aukcję czasową, otrzymają Państwo również kartę PIN zapewniającą dostęp do aukcji czasowej online. Sprawdź program aukcji w swoim katalogu, aby dowiedzieć się kiedy i gdzie pozycja będzie sprzedawana.

  Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku licytowania online, pojawi się konieczność odrębnej rejestracji na naszej stronie internetowej.

 2. Poproś o kluczyki do urządzeń

  Nie spiesz się przy testowaniu, oględzinach oraz przy dokonywaniu porównań z urządzeniami zakupionymi wcześniej.

 3. Udaj się tam, gdzie będziesz licytować

  Większość urządzeń mobilnych podjeżdża na rampę znajdującą się przed licytującymi na głównym ringu aukcyjnym. Pozycje stacjonarne lub trudne do przemieszczania sprzedaje się w miejscu, w którym się znajdują na placu lub z wykorzystaniem Wirtualnej Rampy.

  Wielkie aukcje są podzielone na "ringi". Ringi mogą odbywać się o różnych godzinach (np. ring 1 rano, ring 2 po południu) lub w tym samym czasie w różnych częściach kompleksu aukcyjnego (np. ring 1 w głównej hali aukcyjnej, ring 2 na zewnątrz, na placu.

 4. Słuchaj osoby prowadzącej aukcję

  Obejrzyj i posłuchaj tego, co dzieje się podczas aukcji, aby poczuć, w jakim tempie jest prowadzona. Osoba prowadząca aukcję przedstawi każdą pozycję i poprosi o oferty. Jeśli nikt nie złoży oferty, osoba prowadząca aukcję obniży cenę wywoławczą. Po złożeniu oferty, osoba prowadząca aukcję zwiększy cenę. Licytacja jest prowadzona do momentu wyczerpania ofert.

 5. Obserwuj tablice elektroniczne

  Tablice elektroniczne stosuje się często, aby pokazać numer aktualnej pozycji oraz cenę wywoławczą (nie najwyższą, oferowaną aktualnie cenę). Składając ofertę licytujesz cenę wywoławczą.

 6. Sprawdź numer pozycji lub grupę wyboru

  Pozycje sprzedawane są w kolejności numerów pozycji. Pozycje podobne sprzedaje się często jako grupę wyboru. Osoba oferująca najwyższą stawkę dla grupy wyboru wybiera przynajmniej jedną pozycję po zwycięskiej cenie ofertowej. Wszelkie pozostałe pozycje w grupie wyboru oferowane są licytującemu zajmującemu drugie miejsce w tej samej cenie, a następnie innym licytującym. Jeśli dowolne pozycje pozostaną niesprzedane, osoba prowadząca aukcję rozpocznie ponownie licytację pozostałych pozycji.

 7. Nawiąż kontakt wzrokowy z osobą wyłapującą oferty (bid catcher)

  Nawiąż kontakt wzrokowy z osobą wyłapującą oferty jeśli chcesz licytować. Osoba wyłapująca oferty będzie przekazywać twoje oferty osobie prowadzącej aukcję.

 8. Aby licytować podnieś rękę z katalogiem aukcyjnym

  Nie wstydź się! Nie musisz licytować zbyt wcześnie, ale może być za późno. Osoba wyłapująca oferty da znać, czy dana oferta została przelicytowana i trzeba licytować od początku.

 9. Sprzedano! Pokaż swój numer licytującego

  Licytacja jest prowadzona do momentu wyczerpania ofert. W przypadku, gdy złożysz najwyższą ofertę, osoba prowadząca aukcję wypowie "Sprzedano!", pokaż swój numer licytującego osobie wyłapującej oferty.

 10. Zapłać i odbierz swoje zakupy

  Wróć do rejestracji, aby odebrać fakturę. Po uiszczeniu pełnej kwoty faktury można odebrać swoje zakupy i rozpocząć nimi pracę!

Więcej opcji licytacji

Licytacji online w czasie rzeczywistym

Licytuj online na aukcji Ritchie Bros. na całym świecie.

Oferta złożona za pośrednictwem pełnomocnika

W przypadku, gdy chcą Państwo licytować dwie pozycje sprzedawane w tym samym czasie ofertę należy złożyć za pośrednictwem pełnomocnika.

Na aukcji czasowej

Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej, broszury aukcyjnej, dziennego katalogu pozycji, aby stwierdzić, czy pozycje są sprzedawane w ramach Aukcji Czasowej.

Korzystanie z naszej aplikacji mobilnej

Licytuj w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca podczas dowolnej licytacji. Nasza aplikacja jest dostępna w 5 językach – angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim i hiszpańskim.