Timed Auction Lots Timed Auction Lots Timed Auction Lots

Na niektórych aukcjach sprzedajemy osprzęt, towary konsumenckie oraz inne pomniejsze pozycje w ramach Aukcji Czasowych Online, bez osoby prowadzącej aukcję. Licytowanie otwiera się na kilka dni przez aukcją na żywo i zamyka w oznaczonym czasie. Każda pozycja sprzedawana jest osobie, która złoży najwyższą ofertę gdy licytacja jest zamykana.

Prosimy o sprawdzanie naszej strony internetowej, broszury aukcyjnej, dziennego katalogu pozycji, aby stwierdzić, czy pozycje są sprzedawane w ramach Aukcji Czasowej. Składanie ofert na naszych Aukcjach Czasowych jest proste.

Jak należy licytować na naszych Aukcjach Czasowych online

Zarejestruj się do licytacji osobistej lub online

Zarejestruj się do licytacji albo osobiście na miejscu aukcji, albo online. W przypadku rejestrowania się w kompleksie aukcyjnym otrzymasz kartę PIN na Aukcję Czasową ze swoim katalogiem aukcyjnym; użyj tego numeru PIN, aby uzyskać dostęp do Aukcji Czasowej online.

Gdy licytacja się otwiera należy zalogować się do systemu Aukcji Czasowej oraz składać oferty w kioskach samoobsługowych w kompleksie aukcyjnym lub na stronie rbauction.com (przy pomocy komputera, tabletu lub urządzenia mobilnego).

System Aukcji Czasowych

Nasz system Aukcji Czasowych jest podzielony na trzy główne obszary. Proszę postępować zgodnie z procedurą licytacji i składać oferty w punkcie "Wszystkie pozycje". Sprawdź pozycje, które licytowałeś w punkcie "Moje wybory". Utwórz i licytuj grupy wyboru w punkcie "Licytowanie zaawansowane".

  • Po pierwsze, możesz filtrować według statusu sprzedaży partii, a następnie możesz filtrować według partii w ramach danej sprzedaży, które zostały dodane do Twojej listy obserwowanych lub partii w ramach danej sprzedaży, na które wcześniej złożyłeś ofertę.
  • Możesz także filtrować według typu kategorii aktywów, których szukasz (np. Myjki ciśnieniowe)
  • Możesz również wprowadzić określone słowo kluczowe lub numer partii do filtrowania.
  • Sortowanie wyników jest również dostępne w prawym górnym rogu.

Przegląd sprzedawanych pozycji

Przegląd licytacji każdego urządzenia zobaczysz w spisie Wszystkich Pozycji, w tym godzinę zamknięcia licytacji, ilość pozostałego czasu do zkończenia aukcji, aktualnie najwyższą ofertę oraz numer licytującego, który ją złożył. Oferty możesz składać za pomocą przycisków Szybka Oferta oraz Maksymalna Oferta, możesz również dodawać urządzenia do listy Wybranych Pozycji, oglądać zdjęcia oraz klikać w ich opis, aby zobaczyć, jak postępowała licytacja.

Oferta Maksymalna

W celu złożenia oferty maksymalnej należy w pustą rubrykę wprowadzić kwotę i kliknąć w przycisk Oferta Maksymalna. System zawsze licytuje od najmniejszej możliwej ceny i będzie licytował za ciebie aż do twojej wybranej maksymalnej stawki. Kwota Oferty Maksymalnej będzie utrzymana w tajemnicy przed innymi licytującymi. System zwiększy cenę tylko wówczas, gdy ktoś ją przelicytuje. 

Szybka Oferta

Możesz kliknąć przycisk Szybka Oferta w celu złożenia oferty w ramach kolejnego najwyższego postąpienia. Uwaga: może wystąpić sytuacja, w której ktoś natychmiast przelicytuje twoją cenę, zwłaszcza, jeśli złożył już wyższą Cenę Maksymalną. Wskazówka: oszczędzaj czas poprzez Oferte Maksymalną. System będzie licytował za ciebie, zatem nie będziesz musiał pozostawać w trybie online.

Przedłużenia czasu składania ofert

Gdy kończy się czas licytacji urządzenia, wszelkie nowe złożone oferty spowodują dodanie dodatkowego czasu do czasu zamknięcia sprzedaży danej pozycji. Daje to możliwość zareagowania i złożenia kolejnej oferty przed sprzedażą urządzenia.

Moje wybrane pozycje

Po złożeniu oferty na urządzenie lub klikając Dodaj do Wybranych Pozycji, zostanie ono dodane w tej części. Jest to prosty sposób stwierdzenia, czy nadal utrzymujesz status kupującego, który złożył najwyższą ofertę na pozycję lub czy coś zostało Ci już sprzedane. Uwaga: sprawdź, czy filtr został ustawiony na "Wszystkie Pozycje" lub "Pozycje Sprzedane" jeżli szukasz urządzenia, które zostało sprzedane.

Powiadomienia o licytacji

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia e-mail i / lub SMS w systemie Aukcji Czasowych. Powiadomimy Cię wówczas o wygranej lub przegranej przez Ciebie licytacji urządzeń. Na pięć minut przed zkończeniem licytacji danej pozycji nie będziesz otrzymywać już żadnych powiadomień.

Kwota postąpienia

Aktualny zakres oferty* Postąpienie*
0 - 99 5
100 - 249 10
250 - 499 25
500 - 999 50
1,000 - 2,499 100
2,500 - 9,999 250
10,000 - 24,999 500
25,000 - 149,999 1,000
150,000 - 299,999 2,500
300,000 - 999,999 5,000
1,000,000 & above 10,000

* W walucie aukcji