Wszystko, co musisz wiedzieć o aukcjach Ritchie Bros.

Niezależnie od tego, czy Twoja firma jest duża, czy mała, czy masz jedną spycharkę, czy flotę ciężarówek na sprzedaż – możesz sprzedać z Ritchie Bros. Od 1958 r. prowadzimy na żywo publiczne aukcje bez ceny minimalnej i jesteśmy obecnie największym na świecie organizatorem aukcji przemysłowych pomagających tysiącom sprzedawców na całym świecie. Nasza usługa jest kompleksowa, co znaczy, że zajmujemy się całym procesem sprzedaży za Ciebie, dzięki czemu możesz dbać o swój biznes, podczas gdy my będziemy pracować nad maksymalizacją Twoich zysków. Aukcje Ritchie Bros. to łatwy, efektywny i bezproblemowy sposób na sprzedaż sprzętu ciężkiego

7 faktów na temat naszych aukcji sprzętu ciężkiego

 1. Sprzedajemy sprzęt ciężki z każdej branży

  Sprzedajemy więcej używanego sprzętu ciężkiego niż jakakolwiek inna firma, a spora jego część to tradycyjny sprzęt budowlany. Sprzedajemy również tysiące sprzętów używanych w transporcie, górnictwie, przemyśle naftowym i gazowym, leśnictwie i rolnictwie, a także grunty rolne i nieruchomości. Czy posiadasz maszyny, które służą do kopania, budowania, podnoszenia, ciągnięcia lub uprawiania roli? – Pamiętaj, iż możemy je sprzedać za Ciebie.

  W Ritchie Bros. naszym celem jest to, aby nasze aukcje były tak łatwe i uczciwe, jak to tylko możliwe. Nie ma znaczenia, czy pracujesz na własny rachunek czy reprezentujesz dużą firmę, czy bierzesz udział w naszych aukcjach po raz pierwszy czy 50-ty - jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc na każdym kroku.

 2. Prowadzimy publiczne aukcje online bez cen minimalnych

  Prowadzimy publiczne aukcje bez ceny minimalnej z możliwością licytacji zarówno na placu aukcyjnym, jak i online. Żadna aukcja Ritchie Bros. nie ma ceny minimalnej. Oznacza to, że nie ma ofert minimalnych ani cen rezerwowych, a każdy sprzęt jest sprzedawany oferentowi, który zaproponuje najwyższą cenę w dniu aukcji. Na aukcjach Ritchie Bros. bez cen minimalnych można znaleźć szeroką gamę producentów i typów używanego sprzętu ciężkiego. Uznane marki z całego świata, takie jak Caterpillar, Hitachi, Komatsu, Volvo i wiele innych są dostępne u sprzedawców z całej Europy. Możesz również znaleźć szeroką gamę typów sprzętu, od popularnych maszyn, takich jak spycharki i koparki, po sprzęt i osprzęt dla konkretnych branż, od budownictwa, przez rolnictwo, po górnictwo i wszystko pomiędzy

  Oto powody, dla  których aukcje bez ceny minimalnej są lepsze dla kupujących i sprzedających:
   
  • Przyciągają więcej oferentów, niż jakakolwiek inna firma aukcyjna
  • Generują globalną, sprawiedliwą wartość rynkową
  • Dają zainteresowanym nabywcom pewność siebie
  • Tworzą lepszą konkurencję dla sprzętu ciężkiego
  • Dają rezultaty w postaci lepszych zysków
  • Zapewniają pewność sprzedaży maszyn ciężkich
 3. Ludzie ufają nam, a my osiągamy dobre wyniki sprzedaży sprzętu ciężkiego – spójrz na liczby poniżej:

  Na całym świecie w 2020 roku:

  • 5,4 miliarda dolarów łącznej wartości transakcyjnej brutto (GTV)
  • Ponad 640 000 aktywów sprzedanych w imieniu sprzedawców z ponad 80 krajów
  • Ponad 140 milionów użytkowników na stronach internetowych Ritchie Bros.
  • Ponad 24 miliony wyszukiwań w naszej aplikacji mobilnej
  • Ponad 15 milionów otrzymanych ofert zakupu
  • Ponad 50 miliardów dolarów zatwierdzonej siły nabywczej online
  • Ponad 1,5 miliona obserwujących w mediach społecznościowych
 4. Ritchie Bros. sprzedaje więcej sprzętu oferentom online niż ktokolwiek inny.

  Jesteśmy uznanym liderem w internetowych aukcjach sprzętu ciężkiego – sprzedajemy więcej sprzętu i ciężarówek niż jakakolwiek inna firma aukcyjna – tradycyjna, internetowa lub najlepsza z nich obu.

  Wychodzimy na przeciew naszym klientom i ich rosnącym oczekiwaniom. Dlatego stworzyliśmy aplikację mobilną Ritchie Bros. Nasza aplikacja mobilna daje klientom szybką i skuteczną platformę do wyszukiwania i kupowania sprzętu poprzez łatwy w użyciu interfejs dostępny obecnie w języku polskim. Korzystają z niej użytkownicy z ponad 120 krajów. W 2020 roku na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEA) odnotowaliśmy ponad 570 000 wyszukiwań online! Czy Ty już pobrałeś naszą aplikację? Pobierz aplikację mobilną Ritchie Bros.

 5. Ritchie Bros. pomaga firmom każdej wielkości

  Możemy pomóc ci sprzedać jedną lub 100 sztuk sprzętu. Pomagamy firmom różnego rozmiaru i traktujemy każdego klienta równo – od jednoosobowych właścicieli-operatorów do dużych międzynarodowych koncernów. Nasz międzynarodowy program marketingu internetowego działa pełną parą w celu przyciągnięcia kupujących z całego świata. Nie jest wyjątkiem również to, aby zobaczyć młode rocznikowo maszyny z niskim przebiegiem, sprzedające się w bardzo wysokich cenach na naszych aukcjach. Korzystając z zaawansowanych narzędzi do analizy danych, uważnie obserwujemy ruchy na rynku. Zachęcam zatem sprzedających do korzystania z tego oraz ze wsparcia, jakie może zaoferować nasz zespół. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami! 

 6. Aukcje są pierwszym wyborem dla wielu sprzedawców maszyn ciężkich

  Większość klientów Ritchie Bros. reprezentuje funkcjonujące, dobrze prosperujące firmy sprzedające maszyny na naszych aukcjach, gdy muszą odnowić sprzęt lub floty, gdy kończą projekt lub gdy zmieniają kierunek swojej działalności. Każdy sprzęt jest sprzedawany oferentowi, który zaproponuje najwyższą cenę w dniu licytacji, a gotówkę otrzymasz w ciągu 21 dni. Nasza globalna sieć i zasięg, rozwiązania sprzedażowe oraz usługi dodatkowe przyciągają najbardziej zmotywowanych nabywców z całego świata. Niezależnie od tego czy posiadasz jedną maszynę, czy całą flotę sprzętów na sprzedaż skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci zamienić je w gotówkę. Masz używany sprzęt ciężki na sprzedaż

 7. Ritchie Bros. prowadzi działalność na całym świecie

  Ritchie Bros. posiada ponad 40 stałych kompleksów aukcyjnych na całym świecie – w Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Australii. Prowadzimy również aukcje w gospodarstwach rolnych, na terenach kopalń, na budowach lub w obozach leśnych, możemy też wynająć nieruchomość na Twoją aukcję. Dowiedz się więcej o sprzedaży sprzętu na jednej z naszych regularnych aukcji.

  Czy jesteś gotowy, aby przeżyć emocje związane z aukcjami czasowymi Ritchie Bros. bez cen minimalnych? 

Jim Allard - Allard Contractors Ltd. (Coquitlam, BC)

„Nie ma znaczenia, czy sprzedajesz urządzenia warte miliony dolarów czy jedna koparkę. Jesteś traktowany tak samo."

Jako wiceprezes firmy Allard Contractors, dostawcy kruszyw w Coquitlam w Kolumbii Brytyjskiej, Jim Allard prowadzi interesy z wieloma firmami, B.C. Co różni Ritchie Bros. od innych? Ludzie – mówi Jim. I kawał ciasta.

Dowiedz się, ile warte są twoje maszyny

Dowiedz się, ile warte są twoje maszyny

Utwórz bezpłatne konto lub zaloguj się, aby zobaczyć ceny sprzedaży sprzętu z ostatnich dwóch lat.

Jesteś zainteresowany sprzedażą maszyn?

Skontaktuj się z nami w celu uzgodnienia darmowej wyceny, bez zobowiązań.