Dokładamy wszelkich starań, aby nasze aukcje miały charakter uczciwy i przejrzysty. Prosimy o przeczytanie następujących informacji przed dokonaniem zakupu i licytacją

Rejestracja i wpłata depozytu

Rejestracja do licytacji jest bezpłatna. Może pojawić się wymóg złożenia zwrotnej kaucji. Proszę pamiętać, że konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem w trakcie rejestracji w kompleksie aukcyjnym (np. prawa jazdy lub paszportu).

Wszystkie akcje odbywają się bez ceny minimalnej

Każda pozycja zostaje sprzedana osobie, która wylicytowała najwyższą cenę w dniu aukcji, bez minimalnych kwot i bez cen zastrzeżonych. Właściciele nie mogą licytować pozycji, które sprzedają. Oferty są nieodwołalne, a każda transakcja sprzedaży jest ostateczna. Osoba, która wylicytowała najwyższą stawkę staje się nowym właścicielem przedmiotu w momencie, gdy prowadzący aukcję ogłasza, że przedmiot został sprzedany.

Wszystko sprzedaje się "w stanie w jakim jest, w miejscu, w którym się znajduje"

Zachęcamy odwiedzenie kompleksu aukcyjnego w dniu aukcji i sprawdzenie przedmiotów, które chcieliby Państwo nabyć. Można również poprosić kogoś o udanie się na plac aukcyjny, w celu przeprowadzenia inspekcji maszyn w Państwa imieniu.

Opłaty transakcyjne dla nabywców

Uwaga: Z dniem 1 stycznia 2023 r. zmianie ulega nasza struktura opłat transakcyjnych. Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości:

Kanada

 • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej wynoszącej: (a) 15% dla wszystkich pozycji sprzedanych za 5000 CAD lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 CAD za pozycję, (b) 10% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 5000 CAD i nie więcej niż 12 000 CAD, z minimalną opłatą wynoszącą 750 CAD za pozycję, (c) 4,85% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 12 000 CAD i nie więcej niż 75 000 CAD, z minimalną opłatą wynoszącą 1200 CAD za pozycję, albo (d) 3638 CAD w przypadku wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 CAD. 
 • W przypadku ofert dotyczących aukcji rolniczych — składanych zarówno online, jak i osobiście — każda zakupiona pozycja podlega opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 CAD lub mniej, (b) 3,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000 CAD, ale nie więcej niż 40 000 CAD z minimalną opłatą wynoszącą 1200 CAD za pozycję lub (c) 1540 CAD od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 40 000 CAD.

USA i Meksyk

 • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej wynoszącej: (a) 15% dla wszystkich pozycji sprzedanych za 5000 USD lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 USD za pozycję, (b) 10% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 5000 USD i nie więcej niż 12 000 USD, z minimalną opłatą wynoszącą 750 USD za pozycję, (c) 4,85% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 12 000 USD i nie więcej niż 75 000 USD, z minimalną opłatą wynoszącą 1200 USD za pozycję, albo (d) 3638 USD w przypadku wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 USD. 

Europa i Bliski Wschód (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii)

 • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej wynoszącej: (a) 15% dla wszystkich pozycji sprzedanych za 5000 EURO lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 EURO za pozycję, (b) 10% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 5000 EURO i nie więcej niż 12 000 EURO, z minimalną opłatą wynoszącą 750 EURO za pozycję, (c) 4,85% dla wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 12 000 EURO i nie więcej niż 75 000 EURO, z minimalną opłatą wynoszącą 1200 EURO za pozycję, albo (d) 3638 EURO w przypadku wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 EURO.

Wielka Brytania

 • (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 6500 funtów lub mniej, (b) dla przedmiotów sprzedanych za ponad 6500 funtów, 650 funtów plus 2,35% od takiej kwoty powyżej 6500 funtów.

Australia i Nowa Zelandia

 • 8% od ceny sprzedaży w walucie aukcji.

Japonia

 • (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 1 000 000 JPY lub mniej z minimalną opłatą wynoszącą 10 000 JPY za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 1 000 000 JPY, ale nie więcej niż 3 400 000 JPY z minimalną opłatą wynoszącą 100 000 JPY za pozycję, lub (c) 164 900 JPY od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 3 400 000 JPY.

Opłata transakcyjna dotyczy licytacji osobistych, licytacji online i ofert złożonych za pośrednictwem pełnomocnika.

Opłaty za dokumentację dla kupujących

Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk

 • Opłata za dokumentację w wysokości 115 USD zostanie naliczona w przypadku każdego zakupionego urządzenia z tytułem własności, jeśli znajduje się ono w Stanach Zjednoczonych (z wyłączeniem Kalifornii), Kanadzie lub Meksyku.
 • W Kalifornii obowiązuje opłata w wysokości 70 USD.

Niemcy i Holandia

 • W przypadku kupujących zza granicy zostanie naliczona opłata za dokumentację w wysokości 40 EUR za każde zakupione urządzenie z tytułem własności, jeśli znajduje się ono w Niemczech lub Holandii.
 • Dodatkowa opłata w wysokości 15 EUR zostanie pobrana za urządzenia z holenderską rejestracją (aukcje w Moerdijk) i niemiecką rejestracją (aukcje w Meppen).

Francja

 • Opłata za dokumentację w wysokości 40 EUR zostanie naliczona w przypadku każdego zakupionego urządzenia z tytułem własności.

Włochy

 • Opłata za dokumentację w wysokości 132 EUR będzie pobierana od zagranicznych nabywców za każdy zakupiony pojazd transportowy zarejestrowany we Włoszech (ciężarówka, przyczepa, samochód osobowy, SUV itp.); Opłata za dokumentację w wysokości 185 EUR będzie pobierana od zagranicznych nabywców za każdą zakupioną maszynę rolniczą, budowlaną i brukarską zarejestrowaną we Włoszech.

Hiszpania

 • Nie obowiązują opłaty za dokumentację.

Dubaj

 • Opłata za dokumentację w wysokości 100 USD zostanie naliczona za każde przeniesienie tytułu własności obsługiwane przez Ritchie Bros.

Zapłata i odbiór zakupionego sprzętu

Wszystkie oferty są podawane bez podatku VAT - jeśli dotyczy - i bez stosownych opłat transakcyjnych.

Zakupione przedmioty muszą zostać w pełni opłacone w ciagu siedmiu (7) dni od zakończenia aukcji.
Płatności gotówką nie są akceptowane. Upewnij się, że faktura jest opłacana przez tego samego posiadacza konta, z którego dokonano zakupu na aukcji.
Kupujący nie mogą odebrać zakupionych przedmiotów z kompleksu aukcyjnego do czasu uregulowania faktury w pełnej wysokości.
Jeśli firma Ritchie Bros. nie jest w stanie dostarczyć nieobciążonego tytułu własności zakupionego przedmiotu, kupujący jest uprawniony do uzyskania pełnego zwrotu ceny zakupu.

Przeczytaj warunki licytacji

Niniejsza informacja jest przekazana wyłącznie jako streszczenie. Uczestnicząc w aukcji, konieczne jest zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu przed licytacją (znajdują się one w katalogu aukcyjnym, który otrzymuje się wchodząc do kompleksu aukcyjnego). Prosimy o uważne zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu.

Additional Notes

Auction Firm #2389

Title and Registration Certificates

Items purchased that require a Title or Registration Certificate must be paid for by cash or certified check on the day of the auction; all Titles and Registration Certificates will be mailed to the purchaser ten (10) banking days after payment is received

Notice to Foreign Buyers

Purchases in the United States are payable in U.S. funds. Some equipment may require modifications to meet import and safety regulations. To avoid potential problems, please contact your customs broker for more information prior to bidding.