Dokładamy wszelkich starań, aby nasze aukcje miały charakter uczciwy i przejrzysty. Prosimy o przeczytanie następujących informacji przed dokonaniem zakupu i licytacją

Rejestracja i wpłata depozytu

Rejestracja do licytacji jest bezpłatna. Może pojawić się wymóg złożenia zwrotnej kaucji. Proszę pamiętać, że konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem w trakcie rejestracji w kompleksie aukcyjnym (np. prawa jazdy lub paszportu).

Wszystkie akcje odbywają się bez ceny minimalnej

Każda pozycja zostaje sprzedana osobie, która wylicytowała najwyższą cenę w dniu aukcji, bez minimalnych kwot i bez cen zastrzeżonych. Właściciele nie mogą licytować pozycji, które sprzedają. Oferty są nieodwołalne, a każda transakcja sprzedaży jest ostateczna. Osoba, która wylicytowała najwyższą stawkę staje się nowym właścicielem przedmiotu w momencie, gdy prowadzący aukcję ogłasza, że przedmiot został sprzedany.

Wszystko sprzedaje się "w stanie w jakim jest, w miejscu, w którym się znajduje"

Zachęcamy odwiedzenie kompleksu aukcyjnego w dniu aukcji i sprawdzenie przedmiotów, które chcieliby Państwo nabyć. Można również poprosić kogoś o udanie się na plac aukcyjny, w celu przeprowadzenia inspekcji maszyn w Państwa imieniu.

Opłaty transakcyjne dla nabywców

Uwaga: Z dniem 1 stycznia 2023 r. zmianie ulega nasza struktura opłat transakcyjnych. Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości:

Kanada

  • Każda zakupiona pozycja (poza wskazanymi wyjątkami) będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% na wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 CAD lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 CAD za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000 CAD, ale nie więcej niż 75 000 CAD z minimalną opłatą wynoszącą 1200 CAD za pozycję lub (c) 3638 CAD od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 CAD.
  • W przypadku ofert dotyczących aukcji rolniczych — składanych zarówno online, jak i osobiście — każda zakupiona pozycja podlega opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 CAD lub mniej, (b) 3,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000 CAD, ale nie więcej niż 40 000 CAD z minimalną opłatą wynoszącą 1200 CAD za pozycję lub (c) 1540 CAD od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 40 000 CAD.

USA i Meksyk

  • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% na wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 USD lub mniej, z minimalną opłatą wynoszącą 100 USD za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000 USD, ale nie więcej niż 75 000 USD z minimalną opłatą wynoszącą 1200 USD za pozycję lub (c) 3638 USD od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 USD.

Europa i Bliski Wschód (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii)

  • Każda zakupiona pozycja będzie podlegać opłacie transakcyjnej w wysokości: (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 12 000 lub mniej z minimalną opłatą wynoszącą 100 za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 12 000, ale nie więcej niż 75 000 z minimalną opłatą wynoszącą 1200 za pozycję lub (c) 3638 od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 75 000 (w walucie aukcji).

Wielka Brytania

  • (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 6500 funtów lub mniej, (b) dla przedmiotów sprzedanych za ponad 6500 funtów, 650 funtów plus 2,35% od takiej kwoty powyżej 6500 funtów.

Australia i Nowa Zelandia

  • 7,5% od ceny sprzedaży w walucie aukcji.

Japonia

  • (a) 10% od wszystkich pozycji sprzedanych za 1 000 000 JPY lub mniej z minimalną opłatą wynoszącą 10 000 JPY za pozycję, (b) 4,85% od wszystkich pozycji sprzedanych za kwotę powyżej 1 000 000 JPY, ale nie więcej niż 3 400 000 JPY z minimalną opłatą wynoszącą 100 000 JPY za pozycję, lub (c) 164 900 JPY od wszystkich pozycji sprzedanych za ponad 3 400 000 JPY.

Opłata transakcyjna dotyczy licytacji osobistych, licytacji online i ofert złożonych za pośrednictwem pełnomocnika.

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wszystkie stosowne pozycje podlegają opłacie za sporządzenie dokumentacji.

Wszystkie oferty są podawane bez podatku VAT - jeśli dotyczy - i bez stosownych opłat transakcyjnych.

Zapłata i odbiór zakupionego sprzętu

Zakupione przedmioty muszą zostać w pełni opłacone w ciagu siedmiu (7) dni od zakończenia aukcji.
Płatności gotówką nie są akceptowane. Upewnij się, że faktura jest opłacana przez tego samego posiadacza konta, z którego dokonano zakupu na aukcji.
Kupujący nie mogą odebrać zakupionych przedmiotów z kompleksu aukcyjnego do czasu uregulowania faktury w pełnej wysokości.
Jeśli firma Ritchie Bros. nie jest w stanie dostarczyć nieobciążonego tytułu własności zakupionego przedmiotu, kupujący jest uprawniony do uzyskania pełnego zwrotu ceny zakupu.

Przeczytaj warunki licytacji

Niniejsza informacja jest przekazana wyłącznie jako streszczenie. Uczestnicząc w aukcji, konieczne jest zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu przed licytacją (znajdują się one w katalogu aukcyjnym, który otrzymuje się wchodząc do kompleksu aukcyjnego). Prosimy o uważne zapoznanie się z pełną wersją warunków / regulaminu.

Additional Notes

Title and Registration Certificates

Items purchased that require a Title or Registration Certificate must be paid for by cash or certified check on the day of the auction; all Titles and Registration Certificates will be mailed to the purchaser ten (10) banking days after payment is received.

Notices to Foreign Buyers

Purchases in the United States are payable in U.S. funds. Some equipment may require modifications to meet import and safety regulations. To avoid potential problems, please contact your customs broker for more information prior to bidding.

Customs Broker

Farwest Imports: phone 1.360.332.9327