2017

Po otrzymaniu bezwarunkowej zgody od Departamentu Sprawiedliwości USA Ritchie Bros. sfinalizowała zakup IronPlanet 31 maja. To największe przedsięwzięcie w historii firmy rozpoczęło nową epokę niespotykanej wolności wyboru dla naszych klientów. 20 czerwca kierownictwo firmy uczciło ten historyczny zakup, otwierając sesję Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

2016

W 2016 roku firma przeprowadziła znaczące zmiany, w tym ogłoszenie zbliżającego się przejęcia IronPlanet, wiodącego serwisu aukcyjnego w zakresie używanego sprzętu ciężkiego. Firma przejęła również Mascus, jeden z największych serwisów do wystawiania sprzętu online, oraz pozostałe udziały mniejszościowe Ritchie Bros. Financial Services, co daje jej pełne prawo własności. Ritchie Bros. kupiła też Petrowsky Auctioneers i Kramer Auctions, co wzmocni jej obecność w regionie Nowej Anglii i na kanadyjskim rynku maszyn rolniczych.

2015

Ritchie Bros. przeprowadziła w 2015 roku 345 aukcji oraz największą w swojej historii aukcję sprzętu pochodzącego od jednego wystawiającego – 25 marca w Casper w stanie Wyoming – na której sprzedano dźwigi, samochody ciężarowe i przyczepy o wartości 54 milionów dolarów

2014

Pierwszy rok z obrotami rzędu 4 mld USD

W 2014 roku Ritchie Bros. uruchamia nowy rynek online na stronie EquipmentOne.com oraz po raz pierwszy sprzedaje sprzęt o wartości 4 miliardów dolarów w ciągu jednego roku.

2013

Pierwsza aukcja w Chinach

W 2013 roku Ritchie Bros. prowadzi pierwszą aukcję w Chinach w Pekinie.

2011

Na rzecz osób licytujących w trybie online sprzedano sprzęt o wartości miliarda USD

Ritchie Bros. sprzedaje licytującym online sprzęt o wartości miliarda dolarów przed końcem roku.

2010

Uruchomienie strony internetowej w 21 językach

Ritchie Bros. uruchamia nową stronę internetową pod adresem rbauction.com. Obejmuje ona wyszukiwanie sprzętu w 21 językach, licytowanie online w 7 językach oraz nowe funkcje zapisywania wyszukiwania i listy obserwowanych przedmiotów.

2008

Pierwszy kwartał, w którym obroty osiągnęły wartość 1 mld USD

Ritchie Bros. po raz pierwszy sprzedaje sprzęt o wartości miliarda dolarów w ciągu jednego kwartału w 2005 r.

2004

Wejście na Giełdę w Totonto

Ritchie Bros.jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto.

2003

Pierwsza aukcja w Afryce

W 2003 roku odbywa się pierwsza aukcja Ritchie Bros. w Afryce, w Durbanie w RPA.

2002

Wprowadzono usługę licytowania w trybie online

In 2002 roku Ritchie Bros. uruchamia usługę licytowania online w czasie rzeczywistym, ułatwiając nabywcom branie udziału w aukcjach na całym świecie – osobiście lub przez Internet.

1998

Notowanie na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i pierwszy miliardowy rok

W 1998 roku Ritchie Bros. staje się spółką publiczną notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i osiąga roczny obrót sprzętem o wartości 1 miliarda dolarów.

1997

Pierwsza aukcja na Bliskim Wschodzie

Ritchie Bros. organizuje pierwszą aukcję na Bliskim Wschodzie w 1997 roku w dubajskiej strefie Jebel Ali Free Zone.

1994

Pierwsza aukcja w Azji

W 1994 roku odbywa się pierwsza aukcja Ritchie Bros. na terenie Azji w Subic Bay na Filipinach.

1990

Pierwsza aukcja w Australii

Ritchie Bros. wędruje na antypody – pierwsza aukcja w Australii ma miejsce w Perth w Australii Zachodniej w 1990 roku.

1987

Pierwsze aukcje w Europie

W 1987 roku Ritchie Bros. prowadzi pierwsze aukcje w Europie w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii oraz Moerdijk w Holandii.

1976

Pierwszy stały kompleks aukcyjny

Po dobrym przyjęciu aukcji bez ceny minimalnej w Kanadzie spółka Ritchie Bros. otwiera swój pierwszy stały kompleks aukcyjny w Edmonton w stanie Alberta.

1970

Rozszerzenie działalności na Stany Zjednoczone

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na aukcje bez ceny minimalnej Ritchie Bros. rozszerza działalność w Kanadzie i wkracza do Stanów Zjednoczonych – pierwsza aukcja w tym kraju odbywa się w 1970 roku w Beaverton w stanie Oregon. 

1963

Pierwsza większa aukcja sprzętu

Bracia wkrótce wykraczają poza branżę meblową i prowadzą aukcje z większą regularnością. W 1963 roku organizują pierwszą większą aukcję przemysłową bez ceny minimalnej w Kolumbii Brytyjskiej, na której sprzedano wyposażenie o wartości 600 tys. dolarów.

1958

Pierwsza aukcja bez ceny minimalnej.

Spółka Ritchie Bros. rozpoczyna działalność jako niewielka firma rodzinna w Kelowna w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Trzej bracia Ritchie — Ken, Dave i John — prowadzą swoją pierwszą aukcję bez ceny minimalnej